top of page
IMG_0604.jpg
Varudi Mõis OÜ

2018.aasta veebruaris käivitasime Varudi Mõis OÜ 2x12 kiirväljutusega paraleellüpsiplatsi. Lisaks Fullwood Packo 12000l mahutava piimajahuti koos iControl juhtimisseadmega ja Paco Eco-Cool jahutusagregaatidega. Samuti on kasutusel Eco-Tube hooldevaba spiraal-eeljahuti millega jahutatakse piim enne jahutajasse sisenemist 16 kraadini. Piima jahutamisel tekkivat jääksoojust kasutatakse küttesüsteemis.

Plats on ehitatud keldrisüsteemiga, millega tagame vaikse ja mugava lüpsikeskkonna.

Kasutusel on Fullstream lüpsitehnika (Clearflow HD kollektor ja 240g kaaluvad hülsid), mille ehitus tagab kiire piima äravoolu ka kõige kiiremini lüpsvatel lehmadel. Kasutades Fullstream lüpsitehnikat tagatakse 50% piima väljalüps esimese 2 minuti jooksul mis tagab lehma udara täieliku tühjakslüpsmise.

Platsi varustusse kuuluvad veel skreeperigaetteajamisvärav, Backflush- lüpsimasina kohtloputus pärast igat lehma, nisapuhastusharjased, desopüstolid ja muutuva kõrgusega lüpsikanali põrand.

Piima kvaliteedi ja looma tervise jälgimiseks on kasutusel LM1 piimameetrid ja Afilab piima-analüsaatorid. Indlemise ja teiste terviseprobleemide tuvastamiseks on kaugdistantsilt töötavad sammulugejad ja mobiiliäpp mis annab teada isegi enne võimalikku poegimist.

bottom of page